İPEK TUĞLA Hafifliği

Farklı konfigürasyonlarda ürettiğimiz ürünlerin sağladığı hafiflik sayesinde taşıyıcı sisteme az yük bindirdiğinden demirden tasarruf sağlar.

İPEK TUĞLA Nakliyesi

Mevsim şartlarına bağımsız yılın her döneminde üretmiş olduğumuz her çeşit ürünlerimizi, siparişlerinize uygun, güvenilir ve hızlı bir şekilde inşaatlarınıza ulaştırmaktayız.

İPEK TUĞLA Yangın Direnci

İpek Tuğla ürünleri yüksek derecelerde ısıl işleme tabi tutuldukları için bünyelerinde organik madde ihtiva etmezler. Böylelikle yangına karşı en yüksek direnci gösterirler.

İPEK TUĞLA Çevre İle Dosttur

Ürünlerimizin üretiminde tamamen doğal bir malzeme olan kil kullanıldığından bazı duvar malzemeleri gibi kansorejen risk taşımaz. Kil verimsiz topraklardan alınan bir malzemedir. Böylece verimsiz topraklarımızdan kanunlar çerçevesinde alınan kil tuğla yapımıyla ekonomimize kazandırılır. Tamamen doğal ve %100 geri dönüşümlü yapı malzemesidir. Hiçbir kimyasal işlemden geçmedikleri için kendi halinde doğaya bırakıldıklarında dahi kolayca doğaya  geri dönüşebilirler. Başka hangi yapı malzemesi tuğla kadar doğaya dosttur.

İPEK TUĞLA Sizin İle de Dosttur

Ürünlerimizin gündüz aldığı güneş enerjisini ısı olarak bünyesinde depolayıp gece iç ortama vererek bina içi ısı regülasyonunu sağlaması kil mikro yapısının bizlere sunmuş olduğu bir özelliktir. Gece ile gündüz arasındaki ısı farkını kaldırarak doğal klima vazifesini görür. Böylece binanın konfor değerini yükseltir.

İPEK TUĞLA İle Nem Kontrolü

Pişmiş toprak olma özellikleri ile İPEK TUĞLA ürünleri belli bir oranda nem alır ve aynı süratle geri verirler. Başka hiçbir malzeme rutubet dengesini tuğla kadar sağlıklı ayarlayamaz. Bu özelliği diğer inşaat malzemeleri ile kıyaslandığında takriben 10 misli daha süratlidir.

İPEK TUĞLA'nın Hassas Boyutları

Ürünlerimiz ana boyutlarına uygun ölçülerde hassasiyetle üretilir. Böylelikle masa başındaki hesaplar uygulamada aynen gerçekleşir.

İPEK TUĞLA İle Sağlıklı Ortamlar

Yapılarımızın duvarları doğaya karşı bir “kalkan” vazifesi görmemelidir. İPEK TUĞLA ürünleri ile örülmüş duvarlar, nefes alma özelliği ile yaşanılan mekanlarda ki ısı ve nem dengelerini ayarlayarak sağlıklı ortamlar yaratır.

İPEK TUĞLA Kötü Bir İletkendir

İpek Tuğla ürünleri gerek tasarlanarak oluşturulmuş boşluklar içerisindeki hava, gerek malzemenin mikro yapısı içerisinde ki boşluklar, gerekse farklı konfigürasyonlarda ki şaşırtmalı delikler sayesinde uzatılan ısı yolu sayesinde ısının taşınımı engellenerek ısıya karşı izole edilmiş ortamlar yaratır.

İPEK TUĞLA ile Malzeme Kazancı

Düşey derzleri geçmeli olduğundan, sadece yatay derzlerde harç kullanılır. Sıvayı kolayca tutan özel sıva çizgileri ve gözenekli yapısıyla duvarlar daha az sıva ile kaplanır. İpek tuğla ürünleri gönyesi ile düzgün duvarlar örülmesini sağlar. İşçilikten, zamandan ve sıvadan kazandırır. Ayrıca tuğla ile sıva harcının genleşme katsayıları birbirine yakın olduğu için yapım sonrası çatlaklar oluşmaz.